Şoke eden ses kaydı ortaya çıktı! Darbeciler...

 Kara Harp Okulu Komutanlığı   darbe girişimi  davası sanığı eski üsteğmen Veysel Kör ile arkadaşı A.A'nın telefon görüşme  kaydı  , karargahta  darbe girişimi  olduğunu bilmediğini iddia  eden  sanıkları yalanlıyor. San

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu ndaki eylemlere ilişkin davanın tutuklu sanığı eski üsteğmen Veysel Kör ile arkadaşı A.A arasında geçen telefon görüşme  kaydı  ,  darbe girişimi  olduğunu bilmediğini iddia  eden  sanıkları yalanlıyor.

AA nın ulaştığı ,  Kara Harp Okulu Komutanlığı  davasının görüldüğü Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen , iki subay arasında geçen görüşmenin ses  kaydı  , darbeci sanıkların 15 Temmuz 2016 gecesine ilişkin yalanlarını bir kez daha  ortaya  koydu.

Kaydın yer aldığı CD için hazırlanan bilgi notuna göre , sanık Kör ile A.A. arasında geçen görüşme , masa telefonu tarafından otomatik olarak kaydedildi.

Darbe girişiminin ilk saatlerinde mesaisi olmadığı halde karargaha gelen sanık Kör , mühimmat ve silah aldıktan sonra 1 nolu nizamiye bölgesine geçti. 

Kendisi gibi subay olan Fethiye deki arkadaşı A.A yı arayarak gelişmeler hakkında bilgi veren Kör , uçakların Meclis üzerinden alçaktan uçuş yaptığını , Ankara nın birçok noktasının ise tanklar tarafından tutulduğunu söyledi. 

Dönemin Okul Komutanı Tuğgeneral İzzet Çetingöz ün "siyasilerle hareket ettiği" için alıkonulduğu bilgisini de veren Kör , "Darbe mi oldu?" diye soran A.A ya "Bildiğin darbe oldu yani." cevabını verdi.

Sanık Kör , bu duruma anlam veremeyen A.A ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =