İstanbul'da 53 bin aracı ilgilendiren yeni uygulama!

 İstanbul  genelinde hizmet veren 53 bin  servis  ve  dolmuş  için zorunlu hale getirilen kapı ve tavana  plaka  uygulaması 1 Ocak itibariyle başladı. UKOME'nin güvenlik tedbirleri kapsamında alınan kararı sonrası kısa bir süre i&

haber7
0

İstanbul daki  servis  ve dolmuşların üzerindeki harf ve rakamlar görenlerin ilgisini çekti. Farklı renklerde büyük puntolar ile yazılan rakam ve harflerin neden araç üzerlerine yazıldığı merak edilirken , uygulamanın  UKOME  kararı ile güvenlik ve denetim amacıyla hayata geçirildiği ortaya çıktı.

1 OCAK İTİBARİYLE ZORUNLU OLDU

Ticari taksilerin kapı ve tavanlarına  plaka  yazılmasına ilişkin  uygulama   dolmuş  , hatlı minibüsler ,  servis  ve okul taşıtları için de zorunlu hale getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından alınan karar doğrultusunda söz konusu sınıfta yer alan tüm araçlar için kapı ve tavana  plaka  zorunluluğu 1 Ocak itibariyle başladı.

ETKİN DENETİMİN ÖNÜNÜ AÇACAK

Uygulama asayişe müessir olayların açığa kavuşturulmasını sağlamak , genel kolluk kuvvetlerinin denetimini kolaylaştırmak , MOBESE ve havadan kontrollerde daha etkin olabilmek için hayata geçirildi.

53 BİN ARACI KAPSIYOR

İstanbul genelinde hizmet veren 46 bini  servis   aracı  , 7 bini ise hatlı minibüs ve  dolmuş  olan 50 binden fazla  aracı   ilgilendiren   uygulama  kapsamında çok sayıda  servis  ve dolmuşun kapı ve tavanlarına plakalarını yazmaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =