ABD eksi 54'ü gördü! Çok sayıda ölü var

ABD'nin orta batı eyaletlerini vuran ve "kutup girdabı" olarak adlandırılan soğuk hava dalgası nedeniyle en az 7 kişi hayatını kaybetti. Sıcaklar Minnesota'da 18 , Wisconsin'de 14 , Kuzey Dakota eyaletinin Grand Forks b&ou

haber7
0

ABD’nin orta batı eyaletlerini vuran soğuk hava dalgası "kutup girdabı" hayatı olumsuz etkiliyor. Dondurucu soğuklar nedeniyle 7 kişi hayatını kaybederken , 2 bin 500 uçuşun iptal edildiği , 10 eyalette posta hizmetlerinin durduğu , okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Michigan eyaletinin Detroit şehrinde biri 70’li yaşlarda 2 kişinin sokakta ölü bulunduğu öğrenildi. Wisconsin eyaletinin Milwaukee şehrinde 55 yaşındaki bir adam kar kürediği sırada düştüğü yerde donarak hayatını kaybetti. Chicago’da ise 75 yaşındaki bir kişi kar küreme aracının çarpması sonucu yaşamını yitirirken , Iowa’da 9 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği bildirildi. Indiana’nın kuzeyinde bir çift , buzlanan yolda yaptıkları kazada hayatını kaybetti.

Yetkililer , şiddetli soğuğun gece saatlerinde öldürücü boyutlarda olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji uzmanları , donma ve hipotermi sorunlarının saniyeler içinde ortaya çıkabileceğini belirterek , halka dışarıdayken konuşmamaları ve derin nefes almamaları tavsiyelerinde bulundu.

EKSİ 54 Ü GÖRDÜ

Sıcaklar Minnesota da 18 , Wisconsin de 14 , Kuzey Dakota eyaletinin Grand Forks bölgesinde  eksi  54 dereceye kadar düşerken , sıcaklığın  eksi  30 dereceye düştüğü Chicago da ise nehir buz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =