Sudan diken üstünde! 5 ülke işgal için pusuya yattı

 Sudan  İstihbarat Başkanı Salah Abdullah Kuş , 5 ülkenin ordusunun , başkent Hartum'a doğru harekete geçmek için uygun vakti kolladığını söyledi. Kuş , "Sudan'da kendilerine karşı direnecek kimse kalmasın d

haber7
0

Sudan İstihbarat Başkanı Salah Abdullah Kuş , 5 ülkenin ordusunun , başkent Hartum a doğru harekete geçmek için uygun vakti kolladığını söyledi.

Hükümete yakın  Sudan  Basın Hizmetleri Merkezi nden yapılan açıklamaya göre , Kuş ,  Sudan  Emniyet Teşkilatı nın 42. dönem mezuniyet törenindeki konuşmasında ülkedeki gösterilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"5 ÜLKENİN ORDUSU BAŞKENTE İLERLEMEK İÇİN BEKLİYOR"

Kuş , "Sudan da kendilerine karşı direnecek kimse kalmasın diye kaos , yağmalama ve ölüm olaylarıyla ülkeyi meşgul eden 5 ordu , Hartum a doğru ilerlemek için uygun vaktin gelmesini bekliyor" dedi ancak bu orduların isimlerini zikretmedi.

Ülkedeki solun ve isyancı hareketlerin , uzun zamandan beri bekledikleri dönemin başlaması için iktidarı ele geçirmeye çalıştıklarına işaret eden Kuş , ülkedeki bazı siyasi güçlerin çıkarlarının dış güçlerle bağlantılı olduğunu söyledi.

Ülke içindeki bu güçlerin dış güçlere boyun eğmek için zemin oluşturma girişimlerini yakından takip ettiklerini dile getiren Kuş , ülkenin istikrarının gösteri düzenleyerek ve slogan atarak değil , halkın seçimleriyle sağlanacağını vurguladı.

SUDAN DA PROTESTOLAR

Sudan daki gösteriler , 19 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =