Almanya: Karadeniz'e savaş gemileri göndermeye hazırız

 Almanya  Dışişleri Bakanlığı Asya ve Doğu Avrupa yetkilisi Mihael Zilberth , Rusya'nın kontrolündeki Kerç Boğazı'na ve Karadeniz'e Alman  savaş  gemilerini  göndermeye  hazır olduklarını açıkladı.

haber7
0

Ukrayna Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoli Petrenko , Almanya Dışişleri Bakanlığı Asya ve Doğu Avrupa yetkilisi Mihael Zilberth ile başkent Kiev’de bir araya geldi. Zilberth ve  Almanya  Silahlı Kuvvetleri Genel Sekreteri Tomas Silberhorn’dan oluşan heyetten yapılan açıklamada , “Bundeswehr’e (Almanya Silahlı Kuvvetleri) bağlı  savaş  gemilerini , Karadeniz’e ve Azak Denizi’ne göndermeye hazırız” denildiği kaydedildi. 

 

 

DONBASS’A AGİT GÖZLEMCİLERİ GÖNDERİLECEK 

Ukrayna’nın doğusunda tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Donbas bölgesinde barışın sağlanması ve bölgedeki çatışmaların artmasını önlemek için Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) tarafından gözlemcilerin yerleştirilmesinin de görüşüldüğü açıklandı. Rusya’da gözaltında bulunan ve sağlıklarından endişe edilen Ukraynalı denizcilerin durumu hakkında da görüşen yetkililer ,  Almanya  ve Ukrayna arasında yapılacak yeni askeri ve stratejik ortaklıklar gibi konuları da görüştü. 

 

 

Görüşme , Ukrayna’nın Avrupa-Atlantik entegrasyonu yolunda güçlenmesine ve NATO’ya bağlı diğer ülkelerle bağlarının kuvvetlenmesine sebep olacağına dair yorumları beraberinde getirdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =