Erdoğan 11 maddelik manifestoyu bugün açıklayacak

 Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , AK Parti’nin 11  maddelik  31 Mart manifestosunu “Memleket işi , gönül işi” sloganıyla  bugün  kamuoyuna duyuracak. Manifestonun çatısını Erdoğan’ın 1994 yılındaki “belediy

haber7
0

Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan  , 31 Mart seçimlerine ilişkin AK Parti’nin 11  maddelik  manifestosunu “Memleket işi , gönül işi” sloganıyla bugün kamuoyuna duyuracak.

Ankara Arena’daki buluşmada , AK Parti nin hem Türkiye geneli belediye başkan adaylarının tanıtımı hem de yerel yönetimlerde gelecek beş yıla ilişkin bakışı açıklanacak. Manifestonun çatısını Erdoğan’ın 1994 yılında yönetime geldiği İstanbul’daki belediyecilik anlayışının oluşturacağı 11  maddelik  manifestoda , 2023 vizyonu ve gönül belediyeciliği teması öne çıkacak.

KİMLİKLİ ŞEHİRLER

Çevreyi ön plana koyan yatay mimari , sıfır atık , tasarruf tedbirleri , hayvan hakları , millet bahçeleri ve millet kıraathanelerinin de yer alacağı manifestoda şu başlıklar öne çıkıyor:

Her şehir için bir şehir anayasası hazırlanacak. Her şehre özgü kimlik kazandırılması sağlanacak. Şehirdeki binaların yapısını şehirlerin doğası , hava şartları , kimliği belirleyecek. Her şehrin kendine has şehircilik vizyonu olacak. Şehrin mimarisi korunacak , ruhu olan mekanlar öne çıkacak. Çevreye duyarlı üreten şehirlere vurgu yapılacak.

Toplu konut projeleri de yine bu anlayışa uygun şekilde hazırlanacak. Konutların inşaatları öncesinde cami , okul , sosyal yaşam alanları planlanarak inşa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =