Ülke şokta! Herkes yalan makinesinden geçecek

Ukrayna'da askeri başsavcı , Rusya yanlısı ayrılıkçıları belirlemek için eşi benzeri olmayan bir program geliştirildiğini açıkladı.  Ukrayna  Askeri Başsavcısı  Anatoliy Matios  , Rusya yanlısı ayrılıkçılarl

haber7
0

Anatoliy Matios , 112 televizyon kanalında katıldığı yayında , ülkenin doğusunda tek taraflı bağımsızlık ilan eden Rusya yanlısı Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetleri ile bağlantılı olan kişilerin saptanması amacıyla sıradan vatandaşların  yalan   makinesinden  geçirilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı  Petro Poroşenko  nun , işgal edilen bölgelerde zorunlu olarak yaşayan vatandaşlarla , ayrılıkçılara destek olan kişilerin ayırt edilmesi için talimat verdiğini belirten Başsavcı , "Ukraynalıların  yalan   makinesinden  geçirilmesini ve milislerin yardakçılarının ortaya çıkarılmasını sağlayacak özel bir program geliştirildi" dedi.

Odesa kentinde bu konuda çalışma yürütüldüğünü belirten Matios , "Bugün tüm devlet için büyük bir sırrı açıklıyorum. Odesa da büyük bir bilim merkezinde , tüm bilgisayarlarda  yalan  makinesi gibi çalışabilen bir program geliştirildi. Kişi , belirli bir algoritmayla sorulara tepki veriyor ve bu cevaplara göre kişinin doğruyu söyleyip söylemediği belirleniyor. Bunun için bir bilgisayar ve her insanın 30 dakikasını ayırması gerekiyor. Tüm halkı  yalan   makinesinden  geçirmemiz gerekecek. Çünkü insanlar komşularını ihbar eder , gücenir ve intikam almak ister , Ukraynanın gerçeği bu" ifadesini kullandı.

Ukrayna da 2015 yılından bu yana bürokratlar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =