Malatyaspor'dan Uluç'a! 'Ruh sağlığı yerinde değil'

Yeni  Malatyaspor  Kulübü , Hıncal Uluç'un Adem Büyük hakkındaki sözleri sonrası açıklama yaptı.

haber7
0

Uluç , "Adem Büyük , Türk futbolunun en büyük sahtekarı , üstelik  Malatyaspor  un kaptanı. Atatürk , Ben sporcunun zeki , çevik ve ahlaklısını severim diyor. Bunda üçüncüsü yok. İlk defa Saraçoğlu Stadı nda bir hakem konuk takımı tuttu." ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözler sonrası Yeni  Malatyaspor  un yaptığı açıklama şu şekilde:

"A Spor da 29.01.2019 tarihinde yayınlanan programda;  Hıncal Uluç  un beyanları üzerine kulübümüz adına açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle  Hıncal Uluç  tarafından bilinmesi gereken; Yazar ve yorumcu kimliği adı altında takım kaptanımız  Adem Büyük  e hakaret eder boyutta eleştirmesini doğru bulmuyoruz.

Aynı şekilde  Hıncal Uluç  un müsabakalardaki olaylara , bizzat taraf olarak görüş bildirmek , sırf "hakemi koruyan amir" görüntüsü yaratmak uğruna "yalana sahip çıkmak" gibi bir görevi de yoktur.

Türk futbolunu , kendi kazanımları uğruna manipüle etmek isteyenlere şirin gözükmek adına kısa bir süre içinde ulusal medyada ses getiren kulübümüzün saygınlığını zedelemek , görev ahlakına aykırı olmanın dışında , "hadsizliktir".

Malatya nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Evkur Yeni  Malatyaspor  umuzun takım kaptanına yapılan bu amacını aşan çirkin söylemlerin tüm Malatyalılara hakaret olarak değerlendirilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =