6 günde 1,2 milyar dolarlık mobilya ihracatı

15.  CNR   İMOB  Uluslararası İstanbul  Mobilya  Fuarı kapsamında 1 ,2  milyar   dolarlık   ihracat  sözleşmesi yapıldı , 1 ,5  milyar   dolarlık  iş bağlantısı gerçekleştirildi.

haber7
0

CNR dan yapılan yazılı açıklamaya göre , 6 gün süren "15.  CNR   İMOB  Uluslararası İstanbul  Mobilya  Fuarı" kapılarını yeni rekorlarla kapatırken , fuar süresince 1 ,2  milyar   dolarlık   ihracat  sözleşmesi yapıldı.

Toplam 1 ,5  milyar   dolarlık  iş bağlantısının gerçekleştirildiği fuarda , binden fazla firma yer alırken , 38 bin 816 sı yabancı , 122 bin 516 ziyaretçi ağırlandı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen  CNR  Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem , şunları kaydetti:

"İMOB da yaşanan yoğunluk nedeniyle 500 firma dışarıda kaldı. Bu sene yabancı alıcı rakamında yüzde 67 lik bir artış yakalayarak rakamımızı 38 bin 816 ya çıkardık. İran , Libya , İsrail , Irak , Filistin , Rusya , Suudi Arabistan , Azerbaycan , Lübnan , Bulgaristan , Kosova , Fas , Almanya , Ürdün , İzlanda , Panama , Monaco , Porto Rico ve Makedonya nın da aralarında olduğu 131 ülkeden yabancı ziyaretçi ağırladık. Fuarı toplamda 122 bin 516  Mobilya  alıcısı ziyaret etti. Sektörün 5  milyar   dolarlık   ihracat  hedefine de çok büyük katkı sağladık. 6 gün süren fuar boyunca 1 ,2  milyar   dolarlık   ihracat  sözleşmesi yapılırken ayrıca 1 ,5  milyar   dolarlık  da iş bağlantısı gerçekleştirildi."

CNR Holding in Uluslararası İş Geliştirme Departmanının da desteği ile hayata geçirilen Global Pazar İstihbarat Sistemi ne dikkati çeken Erem , böylece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =