Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesi kararlılıkla devam ediyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar ku

haber7
0

Edinilen bilgiye göre ,  TSK  da  FETÖ  ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor.

Bakanlık emriyle  Milli   Savunma  Bakanlığına bağlı tüm komutanlık , birlik , karargah ve kurumlarda devam eden incelemelerde  FETÖ  ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar çalışmalarda hassasiyetle kullanılıyor.

FETÖ ile bağlantı ihtimali olan personelin belirlenmesine katkı sağlayan kıstasların etkinlikle kullanılması sonucunda , olağanüstü halin kaldırılmasının ardından geçen yaklaşık 7 aylık sürede TSK’da 1076 personel bakan onayıyla açığa alındı.

Açığa alınanlardan 624 ünün Kara Kuvvetleri , 107 sinin Deniz Kuvvetleri ve 345 inin ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli olduğu öğrenildi. Açığa alınan personele yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Milli  Savunma  Bakanı Hulusi Akar , konuya ilişkin , "Milli  Savunma   Bakanlığı  ve Türk Silahlı Kuvvetleri ,  FETÖ  ile mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Mücadele , tüm kuvvet komutanlıkları , karargah , birlik ve kurumlar tarafından , bir bütün halinde , hiçbir fark olmaksızın , belirlenen kıstaslar doğrultusunda , dikkat ve hassasiyetle sürdürülmektedir. Yeni bilgi ve belgeler çıktıkça bu mücadele devam etmekte , gereği yapılmaktadır" ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =