Yunanistan'dan iyice haddini aştı! Korkunç hamle...

Haber7 yazarı Prof. Dr.  Ata Atun  ,  Ege  adalarındaki Türk soydaşlarımıza yapılan  asimile  çabalarını bugünkü köşesinde kaleme aldı.

haber7
0

Prof. Dr. Ata Atun Kıymetli bir akademisyen arkadaşımın , Rodos , İstanköy (Kos) ve On İki Ada’larda yaşayan soydaşlarımız ile ilgili yazdığı kitapları bana göndermesinden sonra konu ile ilgili bulabildiğim tüm kitapları okumaya başladım ve Yunanistan’ın uyguladığı korkunç denilebilecek düzeydeki soydaşlarımızı  asimile  etmek çabalarından haberim oldu ,  derinlemesine bilgi edindim.

 

 

Araştırmalarıma göre  Yunanistan  , hiçbir uluslararası kurala uymamakta , Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını takmamakta ve ülke sınırları içinde yaşayan azınlıkları , özellikle de Türk soyluları  asimile  etmek için elden gelen yasal veya yasal olmayan herşeyi yapmakta.

Konuyu özetleyeyim; Yunanistan’daki Türklerin varlığı yalnızca Batı Trakya’yla sınırlı değil. Şu anda Oniki Adalarda yaşayan , özellikle Rodos ve İstanköy’de yaşayan 6.000 kişilik bir Türk nüfusu var.

 

 

Ege adalarında yaşayan kardeşlerimizin durumu gerçekten tam bir fecaat. Türklüklerini kaybetmelerine çok az bir zaman kalmış. Söz konusu adalardaki atalarımız Osmanlıların bıraktığı tarih ise silinmek üzere. 

Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımız , 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Anlaşması içeriğince “Kabul edilmiş Azınlık” sınıfında olmasına rağmen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =