Binlerce kişiye çağrı! Paranızı geri alın

Kentsel dönüşümle yapılmış binalardaki alım satımlarda tüm harç , vergi ve ücretlerden muaf tutulma durumunun 10 Aralık 2018’deki mevzuat değişikliği ile yoruma tamamen kapatıldığını belirten hukuk&ccedi

haber7
0

Avukat Ali Onar , kentsel dönüşümle yapılmış binalardaki alım satımlarda tüm harç , vergi ve ücretlerden zaten muaf olunduğunu ancak eski mevzuatta durumun biraz daha yoruma açık olması sebebiyle pek çok vatandaşın sıkıntı yaşadığını söyledi.

Yoruma tamamen kapatıldı

10 Aralık 2018’deki mevzuat değişikliği ile durumun yoruma tamamen kapatıldığını kaydeden Onar , “Kentsel dönüşümle ilgili ciddi çalışmalar var ve yapılan binalarla alım ve satım işlemleri gerçekleşiyor. Eski riskli konutların dönüştürülmesi projelerine ilişkin mevzuatta konu yoruma açık gibiydi. 10 Aralık 2018’deki mevzuat değişikliği ile bu konu tamamen yorum dışı bırakıldı.

Kentsel dönüşümle yapılan binalar muaf tutuldu

Kentsel dönüşümle yapılmış binalardaki alım satımlarda tüm harçlar , vergiler ve ücretlerden muaf tutuldu. Daha önce de muaftı ama sehven yapılan uygulama yanlışlıkları ve alınan ücretlerin sıkıntıya sebep olduğu fark edildi. Bu tür harç , vergi ve ücretlerin ödenmemesi gerektiği halde ödendiğini görüyorduk. Kentsel dönüşümün vergi , harç ve ücretlerden muaf olunduğu ile ilgili mahkeme kararları verildi. 10 Aralık 2018’deki mevzuat değişikliği ile bunlardan tamamen muaf olunduğuna ilişkin düzenleme ise yorumu ortadan kaldırdı” diye konuştu.

“Geri alma şansına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =