Venezuela'da tehlikeli saatler! Darbe mi geliyor!

Trump'ın  Venezuela  hakkında aldığı skandal karar , öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar silsilesi , ülkenin büyük bir tehdit altında olduğunu gösteriyor. Kritik  saatler  geçiren Venezuela'da önü

haber7
0

Ömer Çamoğlu - Haber 7

Emperyalizmin kıskacından kurtulmaya çalışan ve bunu yaparken de ağır ekonomik bedeller ödemek zorunda bırakılan Venezuela’da şok bir gelişme yaşandı.

ABD Başkanı Donald  Trump  , demokrasi adına skandal bir karar vererek  Venezuela  Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido yu ülkenin "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını açıkladı.

 ABD nin bu kararına çevresindeki ülkeler de destek verdi.

SOKAKLAR DAHA DA KARIŞTI!  DARBE  TEHLİKESİ Mİ VAR?

Trump’ın kararı öncesinde ülkede sokak olayları şiddetini artırdı. Ülkenin ChacaÍto bölgesinde ,  Maduro  karşıtları ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar başladı.

TENCERE TAVA SESLERİ!

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde , 2013 yılında Gezi olaylarını anımsatan ‘tencere-tava’ seslerine benzer sesler dikkat çekti.

POMPEO’DAN  Venezuela  ORDUSUNA ÇAĞRI

Olaylar sürerken ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun  Venezuela  ordusuna ve güvenlik güçlerine demokrasiyi(!) destekleme ve vatandaşları koruma çağrısı da akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Trump her ne kadar "askeri müdahale ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =