Kavanozu 100 liradan satılıyor! Yurt dışından talep var

Karadenizli balıkçılar tarafından bol olduğu dönemde daha sonra tüketilmek üzere tuzlanan palamutlar , tezgahlarda  Kavanozu   100   liradan  alıcı buluyor.

haber7
0

Karadenizli balıkçılar tarafından bol olduğu dönemde daha sonra tüketilmek üzere tuzlanan palamutlar ,  Sinop  ta tezgahlarda  Kavanozu   100   liradan  satışa sunuluyor.

 

 

Av sezonunun geride kalan dört aylık bölümünde balıkçıların bol miktarda ağlarına takılan ve bir kısmı daha sonra tüketilmek üzere tuzlanan palamutlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Balıkçı İbrahim Gündoğdu , yaptığı açıklamada ,  Karadeniz  de palamut avcılığının sona erdiğini anımsattı.

 

 

Bu sezon bol miktarda palamut avlandığını vurgulayan Gündoğdu , avlanan balıkların iri olanlarından  tuzlama  yaptıklarını belirtti.

İlk etapta tuzlamaların tükendiğini ,  talep  üzerine tekrar  tuzlama  işlemi gerçekleştirdiklerini anlatan Gündoğdu , "Palamutu sevenler , bu günlerde özlemlerini tuzlamasıyla gideriyor." dedi.

Tuzlu palamudun kavanoz fiyatının  100  lira olduğunu aktaran Gündoğdu , "Fiyat yüksek gelebilir ancak palamudun avlanmadığı bir dönemdeyiz. Arz  talep  meselesi göz önüne alındığında  100  lira bize göre normal. Vatandaşlarımızın ilgisi de gayet güzel. Özellikle  Yurt   dışından  gelen talepler var. Onlara göndermeye çalışıyoruz. Tuzlu  balık  kültürü ülkemizde gittikçe artıyor. İnşallah gelecek yıl daha fazla  balık  tuzlayacağız." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =