Kürtleri bekleyen en büyük tehlike PKK/YPG

Suriyeli muhalif Kürt liderlerden Abdülhekim Beşşar , "Kürtleri DEAŞ'tan sonra  bekleyen  en  büyük  tehlikenin YPG/PKK olduğunu" söyledi.

haber7
0

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonunda (SMDK)  Suriye  Kürt Ulusal Konseyini (ENKS) temsil eden Abdulhekim Beşşar , TRT World e yaptığı açıklamada , memleketi Kamışlı da yaşadığı dönemde YPG/PKK nın kendisinin öldürülmesi için sözde karar çıkarttığını anlattı.

Beşşar , Kamışlı nın mülki amirinin kendisine ilçeyi iki gün içinde terk etmezse YPG/PKK tarafından öldürüleceğini söylediğini dile getirerek , "PYD ne Kürt ne de Suriyelidir.  Suriye  ye ait ya da Kürtlere ait bir gündemi yoktur" dedi.

"Onlar Kürtlere  Esed  rejiminden daha çok zarar verdi" diyen Beşşar , "PYD , Araplar ve Kürtler arasında bir bölünmeye sebep oldu" ifadesini kullandı.

Beşşar ,  Abd  nin Kürtler ve  PYD  yi birbirinden ayırt edebilmesini umduğunu belirterek "Türkiye nin  Suriye  halkının haklarına yönelik güçlü ve istikrarlı bir pozisyonu var" dedi.

Türkiye nin Kürtler ve YPG/PKK yı birbirinden ayırt ettiğini vurgulayan Beşşar , "Kürtleri  DEAŞ  tan sonra  bekleyen  en büyük tehlikenin YPG/PKK olduğunu" altını çizdi.

YPG/PKK ,  Suriye  nin yaklaşık üçte birini işgal etti. Örgütün işgalindeki alanlarda çoğunlukla Araplar yaşıyor. Gençleri zorla silah altına alan örgüt , muhalif sesleri ve kendisine direnen azınlıkları alıkoyuyor. Terör örgütü , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =