McGurk'ten tepki çekecek yeni Türkiye sözleri!

ABD'nin eski DAEŞ'le Mücadele Koalisyonu Eski Özel Temsilcisi  Brett McGurk  CBS televizyonunda katıldığı bir televizyon programında "Türkiye veya herhangi bir başka koalisyon ortağımızın Suriye'ye gelip bizim y

haber7
0

ABD nin DAEŞ le Mücadele Özel Temsilciliği görevini kısa bir süre önce bırakan  Brett McGurk  ,  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın emri ile  Suriye  den çekilmek için harekete geçen Washington ın bir planı olmadığını söyledi.

McGURK  ten  YENİ  TÜRKİYE  AÇIKLAMASI

Türkiye ye ilişkin mesajlar da veren  McGurk  , Washington ın ,  NATO  müttefiki Türkiye gibi bir ortağın  Suriye  den çekilen  ABD  nin yerini almasını bekleyemeyeceğini söyledi.  McGurk  , "Bu gerçekçi değil. Eğer bizim güçlerimize çekilme emri verilmiş ve bu sırada başka bir koalisyon ortağının gelmesi için bir formül bulmaya çalışıyorlarsa , bu elverişli bir durum değil. Uygulanabilir bir plan değil" dedi.

TÜRKİYE SÖZLERİ TEPKİYLE KARŞILANMIŞTI

Bir süredir Türkiye nin  ABD  için güvenilir bir partner olmadığını tezini dile getiren  McGurk  en son Washington Post için kaleme aldığı bir yazıda benzer ifadeler kullanmış ve  Ankara  nın tepkisini çekmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =