Zamlar henüz yansımadı! Elinizi çabuk tutun

Gayrimenkul sektörü temsilcileri , artan maliyetlerin etkisiyle 2019 içinde  Konut  fiyatlarında artışın kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

haber7
0

Özgür Gündüz/Haber7.com

Konut satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 2.4 azaldı. TÜİK verilerini göre Türkiye genelinde 2018 yılında 1 milyon 375 bin 398  Konut  satış sonucu el değiştirdi.  Konut  satışları aralıkta yıllık yüzde 2.9 arttı. Yabancılara yapılan  Konut  satışları 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 78.4 oranında arttı.  Konut  sektöründe yaşanan gelişmeleri ve 2019 yılında yaşanacak fiyat değişimlerini Haber7.com a değerlendiren sektör temsilcileri , artan maliyetlerin etkisiyle  Konut  fiyatlarında artışın kaçınılmaz olduğunu belirterek , "Konut almak isteyenler ellerini çabuk tutarak yatırımlarını yapmalılar. Kısa bir süre sonra bu fiyatlara ev bulmak mümkün olmayacak" değerlendirmesinde bulundular.

Gayrimenkul sektörü olarak 2018 yılında sektöre ivme kazandıracak önemli adımlar attıklarını belirten Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr.  Feyzullah Yetgin  “Tapu harcı ve KDV oranının indirilmesiyle birlikte , kamu bankalarının  Konut  kredi faizlerini düşürmesinin ardından , Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmalarının üyesi olduğu  GYODER  , İNDER ve KONUTDER olarak ‘Güç Birliği’ne gittik. 15 Mayıs’ta başlattığımız kampanyayı 30 Haziran’a kadar uzattık. Tüm peşin ve  Konut  kredili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =