Herkes peşinde! Dünyanın en iyisi o ilimizde

MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe , Türk kenevirinin dünyada eşi benzeri olmadığını belirterek , "Dünyanın en iyi kenevir tohumu Samsun’da" dedi.

haber7
0

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Samsun  Şubesinin 21. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul faaliyet raporları ve gelir gider tablosunun okunması ile yönetimin ibra edilmesiyle başladı. Daha sonra genel kurula desteklerinden dolayı kurumlara hediyeler verildi.

 

 

"İHRACAT RAKAMLARI ÇOK DAHA İYİ YERLERDE OLABİLİR"

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ise açılış konuşmasını yapan MÜSİAD  Samsun  Şube Başkanı Haluk Tan , 2018 yılında Samsun’un ihracat rakamlarının açıklandığında çok güzel ivme yakaladığını söyledi.

 

 

"KENEVİR’DE ANA PİLOT İLİN  Samsun  OLMASI KARARINI ALDIK"

MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe , Türkiye’deki kenevir üretimi hakkında açıklamalarda bulundu. Kenevir konusunu MÜSİAD Yönetim Kurulu’nda gündeme getirdiklerini belirten Meşe , "Kenevir olayında yol haritamız şu şekilde: Türk keneviri adı tescillenmeli. Şu an kenevir olayında Türkiye’nin ana ili  Samsun  , ilçesi de Vezirköprü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi. Allah onlardan razı olsun. Çok güzel çalışmalar yapılmış belli aşamalara gelinmiş. Biz MÜSİAD Yönetim Kurulu’nda kenevir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =