Altınları işletecekler! Çorum'a indiler

 Venezuela  Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah , Türkiye ziyareti kapsamında bir altın rafinerisinde incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a geldi.

haber7
0

İstanbul’dan özel uçakla Amasya-Merzifon Havalimanı na gelen El Aissami Maddah’ın  Çorum  Valisi Mustafa Çiftçi ve Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı karşıladı. Ziyarette dünyanın en büyük altın üretici olan  Venezuela  ile ticari işbirliği noktasında görüşmeler yapılarak neler yapılabileceği masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda  Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  ile bir araya gelmiş ziyarette iş insanı Ahmet Ahlatcı’nın sahibi olduğu rafineri hakkında Maduro’ya bilgi vermişti. Bu görüşmenin ardından Ahlatcı ile yakından ilgilenen Venezuela’nın Devlet Başkanı  Maduro  , ülkesindeki altınların işlenmek üzere Çorum’a gönderebileceklerini ifade etmişti. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =