Gündoğdu çevre yolu için müjdeyi verdi

AK Parti  Ordu  Milletvekili Metin  Gündoğdu  ,  Ordu   çevre   yolu  için tarih verdi.  Gündoğdu   çevre  Yolunun ilk etabının Şubat ayı sonu veya Mart ayı başında açılacağını belirtti.

haber7
0

AK Parti  Ordu  Milletvekili  Metin Gündoğdu  yaptığı açıklamada , Ordu’da şehir içi trafik yükünü azaltacak , muhtemel trafik kazalarının ve can kayıplarının önüne geçecek olan Çevre  yolu  için 1.9 milyar TL’lik yatırım yapıldığını şimdiye kadar 1 milyar TL’nin üzerinde harcama gerçekleştirdiğini aktardı.

Çevre  yolu  Açılıyor 

Milletvekili Gündoğdu yaptığı açıklamada “Toplam uzunluğu 21.4 kilometre olan  Ordu  Çevre Yolu’nun 10.7 kilometrelik bölümü tamamlandı. Eğimin dik olması ve yoğun yağış sonucu oluşan heyelan riski çalışmaları zorlaştırsa da ekipler özverili çalışmaları ile Çevre Yolunun ilk etabını tamamladı. Şubat ayı sonu veya Mart ayı başında  Ordu  Çevre Yolumuz hizmete açılacak. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi. 

Fatsa-Altınordu arasını kapsayan  Ordu  Çevre  yolu  ilk etabının güzergahı hakkında da bilgi veren  Gündoğdu “Çevre  yolu  , Perşembe kavşağından başlayacak. Terzili Mahallesi sınırları içerisinden geçerek sahil yoluna bağlanacak. Açılısı yapılacak olan ilk etapta toplam uzunluğu 6.5 kilometre olan 3 adet çift tünel , uzunluğu 44 metre olan bir köprü , uzunluğu 2 ,5 km olan 5 adet çift köprü , 2 tanesi köprülü olmak üzere 6 adet kavşak bulunuyor.” diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =