Her şeyi ABD başlatmıştı! Erdoğan'dan ilk hamle geldi

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş bu hafta 'Haber 7 Gündem Masası'nın konuğu oldu ve gündeme dair birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş , "Haber7.com Gündem Masası"na konuk oldu. Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli , Haber Şefi İbrahim Günay , Ekonomi Sorumlusu Fuat Öner ve Siyaset Editörü Birsen Ateş in sorularını yanıtladı.

 

 

Kurtulmuş , Trump ın Türkiye ye yönelik ekonomik tehdidi ve Kenevir üretimiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

-Türkiye 2018 yılında ekonomik olarak sıkıntılı bir yılı geride bıraktı. 2019 da kurda ciddi artışlar olacağı yönünde söylemler var. Trump ın müttefikliğe yakışmayan skandal tehdidini de göz önünde bulundurarak ekonomide nasıl bir yılı bekliyorsunuz?

 

 

SALDIRILARIN KAYNAĞI AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖRMÜŞ OLDUK Şimdi bu tweeti okuyunca Türkiye’nin 24 Haziran sonrası karşı karşıya kaldığı ekonomik saldırıların nereden kaynaklı olduğunu açık bir şekilde görmüş olduk. Şundan herkesin emin olması lazım , evet Türkiye zor bir ekonomik süreci geride bıraktı. Hatta yeni de değil , hemen Gezi Parkı eylemleri önce Türkiye tarihinin faiz oranlarının en düşük olduğu 4 ,68 seviyelerine geldiği bir noktadaydık , Gezi eylemleri başladı hemen döviz yükseldi , faiz yükseldi , arkasından 17-25 Aralık faiz yükseldi , döviz yükseldi. 15 Temmuz’da yine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =