ASKON: Trump’ın tehditleri kabul edilemez

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın , Türkiye hakkında 'Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz' şeklinde tweet atan ABD Başkanı Trump'ın teh

haber7
0

Başkan Aydın , ‘ABD hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. Terör örgütü ile Kürt halkı arasındaki farkı görmezden gelip , bölgenin istikrara kavuşmaması adına her türlü çabayı gösteriyor’ değerlendirmesinde bulundu.

ASKON Başkanı Aydın’ın konuya ilişkin açıklaması: 

ABD , ne zaman bir bölgeye barış ve huzur getireceğiz demişse o bölge yıllarca istikrarsızlığın ana merkezi olmuş ve bünyesinde birçok terör örgütü üremeye başlamıştır. Bugün Suriye’de yaşanan kaos ortamı da aynı düşüncenin ürünüdür. IŞİD’i bölgeden kaldırmak üzere Suriye’ye gelen ABD güçleri , bir terör örgütünü ortadan kaldırırken , diğer bir terör örgütü PKK-PYD’ye kucak açarak bu örgütün hamiliğine soyunmuştur.  Trump  , NATO müttefiki Türkiye Cumhuriyeti’ni karşısına alarak bir terör örgütü üzerinden ülkemizi tehdit ederek vahim bir hataya düşmüştür. Trump’un  tehditleri  asla  kabul  edilemez. Türkiye gerek IŞİD olsun ve gerekse PKK-PYD olsun tüm terör örgütü unsurları ile mücadelesini sürdürecektir. ABD hayal kırıklığı yaşatmaya devam etmektedir. Terör örgütü ile Kürt halkı arasındaki farkı görmezden gelip , bölgenin istikrara kavuşmaması adına her türlü çabayı göstermektedir.

Süreç Türkiye’nin Haklılığını Ortaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =