Terör örgütü PKK/YPG bir kenti daha işgal etti!

 Terör   örgütü  YPG/PKK , Deyrizor'da  ABD  öncülüğündeki uluslararası koalisyonun yardımıyla Şiife beldesini  Terör   örgütü  DEAŞ'tan aldı.

haber7
0

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre , terör örgütü YPG/PKK , son bir haftadır  ABD  öncülüğündeki koalisyonun hava şemsiyesinde saldırılarını yoğunlaştırdığı Deyrizor un Şiife beldesini ele geçirdi.

 

 

DEAŞ ın Irak sınırındaki  Deyrizor  da elinde yalnızca Süse ve Bagoz beldeleri kaldı.

Deyrizor da son durum

 

 

YPG/PKK ,  ABD  nin desteğiyle Fırat Nehri nin doğusunda  Deyrizor  un doğu , batı ve kuzey kırsalındaki bölgeleri  işgal  etmişti.  ABD  nin havadan , Fransa nın karadan topçu atışlarıyla destek verdiği YPG/PKK , 11 Eylül 2018 de  DEAŞ  ı  Deyrizor  dan tamamen çıkarmak için saldırılar başlatmıştı. YPG/PKK ,  Deyrizor  da  DEAŞ  ın son kalesi konumundaki Heccin ilçe merkezini  işgal  ettikten 2 gün sonra Buhatir belde merkezini 26 Aralık 2018 de ele geçirmişti.

DEAŞ ,  Deyrizor  ilinin doğu kırsalında sadece Şiife , Süse ve Bagoz beldelerinde varlık gösteriyor.  Deyrizor  da Fırat Nehri nin batısındaki bölgede ise Esed rejimi güçleri bulunuyor. Terör örgütü YPG/PKK , Suriye topraklarının yaklaşık üçte birini işgali altında tutuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =