'Başka ülkelerde binlerce saldırı düzenledik'

 İsrail   Genelkurmay Başkanı   Eizenkot  ,  İsrail  ordusunun son 4 yıl içinde Suriye’nin yanı sıra adını vermediği  Başka   ülkelerde   binlerce  hedefe  saldırı  düzenlediğini açıkladı.

haber7
0

İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi  Eizenkot  , İsrail in Kanal2 televizyonuna verdiği röportajda , "Son dört yıl içinde Suriye de ve  Başka  ülkelerde  binlerce  hedefe  saldırı  düzenledik." dedi.

Gelecek hafta görevi sona erecek olan General  Eizenkot  , ordunun büyük bir savaş yapmak zorunda kalmadan gerçekleştirdiği operasyonlardan gurur duyduğunu belirterek , ordunun  Suriye  dışında hangi ülkelerde operasyon yaptığına ise açıklık getirmedi.

"İran ,  Suriye  de kendisine özel askeri bir altyapı yapmaya çalışıyor"

İsrail in her zamankinden "daha güvenli" olduğunu savunan İsrailli general , sözlerini "Ancak başta İran olmak üzere birçok meydan okuma ile de karşı karşıya." ifadeleriyle sürdürdü.

Eizenkot , görevi boyunca kendisini özellikle İran tehdidinin rahatsız ettiğini belirterek , "İran ,  Suriye  de kendisine özel askeri bir altyapı yapmaya ve ikinci bir cephe açmaya çalışıyor." dedi.

İsrail ordusunun İran ın "temerküzünü" engellemek için  Suriye  deki operasyonlarını sürdürmesinin önemine dikkati çeken  Eizenkot  , İran destekli Hizbullah örgütünün ise büyük bir füze gücüne sahip olmadığını öne sürdü.

Eizenkot , ülkesinin ablukası altındaki Gazze Şeridi ne bir savaş başlatmasına ilişkin ise "İsrail Gazze de bir savaşa hazırdı ancak ordu böyle bir seçenek düşünmedi." ifadelerini kullandı.

Görevi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =