Adana  merkezli Ankara ve İstanbul'da  Terör   örgütü  Heyet Tahrir Şam'a yönelik operasyonda aralarında bir dernek başkanının da bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

haber7
0

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında ,  Adana  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Türkiye de ilk kez  terör örgütü  El-Kaide’nin Suriye’deki yapılanması olarak faaliyet gösteren “Heyet Tahrir Şam” (HTŞ) terör örgütüne elaman kazandıran ve lojistik destek sağlayan bir grubun olduğu belirlendi. Polis zanlıları yakalamak için şafak vakti  operasyon  başlattı. Aralarında özel harekatında olduğu 300 polisle ekipler  Adana  merkezli Ankara ve İstanbul da 18 adrese eş zamanlı olarak baskın düzenledi.

Baskında  Fukara  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Fukara-Der) Genel Başkanı Hasan Süslü ile birlikte 13 kişi gözaltına alındı. Zanlıların evlerine özel harekat polisleri tek tek girdi.

Zanlılar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete getirildi. Zanlıların  HTŞ  ye elaman temin etti , para , yiyecek , kıyafet ve her türlü yedek parça yardımı yaptığı ileri sürüldü. Zanlılardan Hasan Süslü nün bütün bu faaliyetleri organize ettiği öne sürüldü. Bu nedenle  MASAK  tarafından Hasan Süslü nün para hareketi incelemeye alındığı öğrenildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =