Sert çıkış: Yeri ve zamanı biz belirleriz...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyonla ilgili , 'Biz kimseden icazet almıyoruz.  Yeri  ve zamanını her zaman  biz  belirleriz. Gerekli adımları atarız ve sınırımızın ötesindek

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , AK Parti Antalya İl Başkanlığınca Mimar Sinan Kongre Merkezi nde düzenlenen "Dünden Bugüne AK Parti Antalya Vefa Buluşması"nda yaptığı konuşmada , AK Parti nin sadece  Türkiye  nin değil , dünyadaki tüm mazlumların umudu olduğunu söyledi.

Bakan Çavuşoğlu , iktidara geldiklerinde dünyadaki 1 ,8 milyar ümmetin umudu olduklarını farkettiklerini , 100 yıldır "Türkler gelecek" diye bekleyen Evladı-ı Fatihan ın umudu olduklarını gördüklerini dile getirdi.

"Dünyadaki en önemli aktörlerden birisi haline geldik"

Türkiye nin , yanıbaşındaki yangını söndürmek için bugün ortaya gerçek anlamda çözüm öneren , adım atan ve bölgenin istikrarı için en büyük katkı sağlayan ülke olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu , şöyle devam etti:

"Bugün tüm bu özelliklerimizle dünyadaki en önemli aktörlerden birisi haline geldik. Suriye de bir yangın var. Halep ten bu yana ortaya koyduğumuz tavırlar ve tutumlar sayesinde , bu bölgede aktör olan herkesle birlikte ortaya koyduğumuz çalışmalar , hamlelerimiz sayesinde , İdlib muhtırası sayesinde bir taraftan sahada akan kanı , gözyaşını dindirdik diğer taraftan siyasi çözüm için anayasa komisyonu kurulması dahil ortaya büyük vizyonlar koyduk. Rusya , İran , Fransa , İngiltere , Amerika... Hiç farketmez. Bu konuda kim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =