İsrail'i ziyaret iddiası Irak'ı karıştırdı!

Iraklı heyetlerin 2018'de İsrail'i  ziyaret  ettiği iddiaları üzerine Dışişleri Bakanı Muhammed Hakim'in meclise çağrılması talebinde bulunuldu.

haber7
0

Eski  Irak  başbakanlarından Nuri el-Maliki nin liderliğindeki Dava Partisi Milletvekili Aliye Nesif , Bağdat ta yaptığı açıklamada , Irak heyetlerinin geçen yıl İsrail i  ziyaret  ettiği ve ülkenin  İsrail  ile normalleşme süreci iddiasını sorgulamak için mecliste 76 milletvekilinden imza topladıklarını söyledi.

"HAKİMİ MECLİS E ÇAĞIRIN"

Söz konusu iddiaların aydınlatılması gerektiğini belirten Nesif , konunun sorulması için Dışişleri Bakanı Hakim in meclise çağrılmasını talep etti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda , son bir yılda  Irak  tan 3 heyetin ülkeyi  ziyaret  ettiği öne sürülmüştü. Paylaşımlarda , Iraklı heyetlerin Sünni ve Şii Müslümanlardan oluştuğu ve ülkelerinde etkin bir role sahip oldukları ifade edilmişti.

Bunun üzerine  Irak  Meclis Başkan Yardımcısı Hasan el-Kaabi , Meclis Dış İlişkiler Komisyonu ndan söz konusu iddianın soruşturulmasını istemişti.Söz konusu heyetlerde yer alan Iraklı milletvekilleri arasında Halid el-Mafraci ve Ahmed Cerba nın da bulunduğu ileri sürülmüştü ancak iki milletvekili de iddiaları sert dille reddetmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =