İki demokrat daha 2020 seçimlerinde Trump'a rakip

ABD'de iki  demokrat  siyasetçi  daha   2020  başkanlık  seçimlerinde   ABD  Başkanı Donald Trump'a  rakip  olacağını duyurdu.

haber7
0

Meksika kökenli bir aileden gelen ve eski  ABD  Başkanı Barack Obama nın Konut ve Kentsel Gelişim Bakanı olan  Julian Castro  ve Irak Savaşı na katılan eski bir asker olan Temsilciler Meclisi üyesi Tulsi Gabbard 2020 başkanlık seçimlerinde  aday  olacaklarını açıkladı.

Castro , başkan adaylığını İngilizce ve İspanyolca olarak iki dilde yaptığı konuşmayla Texas ta açıklarken Gabbard ise başkanlık seçimlerine girmeye karar verdiğini ve gelecek hafta adaylığını resmi olarak duyuracağını söyledi.

CASTRO NUN TEK  LATİN  KÖKENLİ  aday  OLMASI BEKLENİYOR

Meksikalı göçmen bir kadının torunu olan 44 yaşındaki Castro nun başkanlık seçimlerinde tek Latin kökenli  aday  olması bekleniyor.

Irak Savaşı na katılan eski bir asker olan  Tulsi Gabbard  ise 2012 de Temsilciler Meclisi ne seçilen ilk Hindu üye olmuştu.

Demokratların önde gelen isimlerinden Massachusetts Eyaleti Senatörü Elizabeth Warren de ABD Başkanı Donald  Trump  a  rakip  başkan adayları arasında yer alıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =