Ivanka Trump hakkında sürpriz iddia!

Financial Times gazetesi , Dünya Bankası başkanlığı için düşünülen isimler arasında  ABD  Başkanı Donald Trump'ın kızı  Ivanka   Trump  ve ABD'nin eski BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley'nin yer aldığını yaz

haber7
0

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim in görevden ayrılacağını açıklamasının ardından bu göreve gelecek adaylar arasında ABD Başkanı Donald  Trump  ın kızı Ivanka Trump ve  ABD  nin eski Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley nin olduğu  iddia  edildi.

Financial Times ta yer alan habere göre , Dünya Bankası başkanlığı için düşünülen isimler arasında  Ivanka   Trump  ve  Nikki Haley  de yer alıyor.  ABD  Uluslararası Kalkınma Ajansı Başkanı Mark Green ve  ABD  Hazinesi Uluslararası İlişkiler Müsteşarı David Malpass da adaylar arasında gösteriliyor.

DÜNYA BANKASI NIN BAŞKANINI  ABD  SEÇİYOR

Dünya Bankası nın başkanını , kurulduğunu günden beri bankanın en büyük hissedarı olan  ABD  seçiyor.

Görevini 1 Şubat ta bırakacağını açıklayan Jim Yong Kim , 2012 nin temmuz ayında başkanlık görevine başlamış ve 2017 de ikinci kez bu göreve seçilmişti.

Kim , görevinden ayrılmasının ardından , çalışmalarını başka bir şirketle gelişmekte olan ülkelerde altyapı yatırımlarının artırılması üzerine sürdüreceğini duyurmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =