Katar'dan Arsal'daki Suriyeli mültecilere yardım

 Katar  Hayır Kurumu , Lübnan'ın Beka vilayetine bağlı  Arsal  bölgesinde zor kış şartlarında çadırlarda kalan  Suriyeli  mülteciler için acil  yardım  kampanyası başlattı.

haber7
0

Katar Hayır Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada , "Arsal a  yardım  edin" ismini taşıyan kampanyayla 20 milyon  Katar  riyali (yaklaşık 5 ,5 milyon dolar) toplanmasının amaçlandığı belirtildi.

 

 

Açıklamada , toplanan yardımların  Arsal  daki Suriyeli mültecilerin yağmur ve kardan dolayı gördükleri zararı karşılamak için barınak , gıda , ısınma , sağlık gibi alanlarda kullanılacağı kaydedildi.

Arsal bölgesindeki derme çatma çadırlarda kalan  Suriyeli  mülteciler , ellerindeki kısıtlı imkanlarla kış aylarının zor şartlarına karşı mücadele veriyor. Geçen pazartesi Norma isimli kar fırtınası  Lübnan  ın  Arsal  bölgesini etkisi altına almış ve buradaki çadırlar , olumsuz etkilenmişti.  Arsal Belediye Başkanı Basil el-Huceyri daha önce AA muhabirine yaptığı açıklamada , sayıları 60 bini bulan  Suriyeli  mültecilerin yakacak ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını söylemişti.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =