Ukrayna katiline MİT kıskacı

Ukrayna’da iki Türk kızının öldürülmesinin ardından  MİT  personeli iki görevli Ukrayna’ya gitti.  Ukrayna  emniyeti ile birlikte çalışan  MİT  görevlileri  Katil  zanlısının tespit edilmesinde büy&

haber7
0

Katil zanlısının izleri adım adım takip edilerek İstanbul’a geldiği saptandı. Bilgiler  İstanbul  polisine bildirildi. Harekete geçen polis zanlı , Hüsnü Can Çökmez’i mezarlıkta yakaladı. 

Ukrayna da üniversite öğrencisi iki Türk kızı Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi , Harkov’da 31 Aralık ta yaşadıkları evde öldürüldü. Cinayet , genç kızlardan 3 gündür haber alamayan arkadaşlarının polise haber vermesiyle ortaya çıktı. 

MİT OLAYA MÜDAHİL OLDU

Habertürk ün haberine göre , öldürülenlerin Türk olması üzerine MİT’te harekete geçti.

Hemen Türkiye’den iki  MİT  görevlisi Ukrayna’ya giderek  Ukrayna  birimleri ile birlikte çalışmaya başladı.

Ukrayna basınına ilk yansımalarda cinayet şüphelisinin genç kızlarının ev sahibi olduğu belirtiliyordu. Ama  MİT  görevlilerin önemli çalışması üzerine zanlı kısa sürede tespit edildi.

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

Katil zanlısı Hüsnü Can Çökmez’di. Elde edilen önemli deliller ve parmak izleri katili ele vermişti.  MİT  görevlileri tarafından şüpheli adım adım takip edildi.

Yapılan çalışmalarda zanlının 2 Ocak günü İstanbul’a gittiği tespit edildi.  Ukrayna  yetkilileri , bu bilgiyi bir yandan İnterpol aracılığı ile resmi olarak bildirirken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =