Arsız memurlar çetesi: 5 milyonluk vurgun!

İstanbul'da 'Arsızlar çetesi' olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan , aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 28 şüpheliden 20’si tu

haber7
0

Araç kiralama şirketlerinden , otomobilleri sahte belgelerle kiralayan şebekenin yaklaşık 500 kişiden 5 milyon lira  vurgun  yaptığı öğrenildi.  Çete  üyeleri arasında bir jandarma , bir polis ve 6 noter katibinin de bulunduğu ortaya çıktı.

“Arsızlar Çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon  İstanbul  Emniyetine bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polisi harekete geçiren olay , 6 ay önce polise yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. İddiaya göre; polisi arayan kişi , ‘Rent A Car’lardan araç kiralayan bir şebekenin sahte belgelerle bu araçları sattığını ihbar etti.  İstanbul  Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla başlayan soruşturmada , çete üylelerinin tespiti için teknik ve fiziki takip çalışması yapıldı.

3 AŞAMALI İŞLEM: ÖNCE GPS SÖKÜLDÜ

Polisin yaptığı çalışmada; şebekenin 3 aşamalı işlem yaptığı anlaşıldı. Buna göre , şebeke üyesi önce  İstanbul  a yakın yerlerden araç kiraladı. Aracı başka ile götürmeyeceğini söyleyen şebeke üyeleri , otomobillerdeki GPS cihazlarını “Organ nakli” adı verilen bir yöntemle söktü. GPS güç kaynağı kesilmeden çalışır vaziyette bırakıldı.

ARAÇ BAŞKA BİR KENTE GÖTÜRÜLÜP ,  Çete  ÜYESİ NOTERLE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =