Canlı yayında açıkladı! En büyük projemiz

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci , CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

haber7
0

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci , CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Zeybekçi "İzmir hakkında en önemli  projemiz  bu" diyerek "Ayın 20 sinden sonra açıklayacağız. 30 bin ARGE çalışanının olduğu , en büyük teşviklerin , avantajların verildiği , bilim insanlarının , akıl insanlarının... Bununla ilgili de 27 dönümlük bir alan; tabiat olarak dünyanın en güzel yerinde , doğanın içinde" şeklinde konuştu.

Zeybekçi nin açıklamalarından satırbaşları: 17 – 25 Aralık’ın arkasından gelen , çok farklı gelişmelerin yaşandığı dönemde Ekonomi Bakanlığı yaptım. İstihdam , ihracat rekorlarıyla bence yüzümüzün akıyla teslim etmek , önemli olan başladığımız sevinçle bitirmekti. Siyasette varoluş sebebimiz yerel yönetimler , vatandaşımıza hizmetkar olmak. Denizli Belediye Başkanlığı’ndan sonra ben siyasete girdim. Şimdi tekrar ilk göz ağrımıza dönme imkanımız var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Çok heyecan verici bir adaylık. İzmir dünyanın en güzel şehri.

Bana şikayeti şuydu. ‘Çocuklarımızı İzmir’de tutamıyoruz. İzmir’de iş alanı bulamaması ne utanç verici’ diye bir konuşma geçti aramızda. İzmir’e bir rol biçmemiz lazım. İzmir’de STK’larla , odalarla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =