Zarrab'dan rüşvet almıştı! Cezası belli oldu

ABD'deki İran yaptırımları davasında hakkındaki suçlamaları kabul edip savcılıkla iş birliğine giden Rıza Sarraf'ın  rüşvet  verdiği gardiyan  Victor Casado  3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca Casado , r&

haber7
0

Davanın yargıcı Richard Sullivan , kuruma ve tüm hukuk sistemine "saldırı" olarak nitelendirdiği rüşvet suçunun kamuoyu , hapishane çalışanları ve mahkumlar tarafından ciddiyetinin anlaşılması gerektiğini belirterek , gardiyan Casado ya 3 yıl hapis  Cezası  verilmesine hükmetti.

Yargıç Sullivan , Casado dan ayrıca rüşvet olarak aldığı 26 bin 500 doları iade etmesini istedi.

Gardiyan  Victor Casado  daha önce "rüşvet almadığı" yönündeki ifadesini değiştirerek hakkındaki suçlamaları kabul etmişti.

Rıza Sarraf ın duruşmalar sırasında tutuklu bulunduğu cezaevindeki bir gardiyana , cep telefonu ve alkol karşılığında Türk avukatı aracılığıyla rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı.

İran a yönelik yaptırımları delme , banka dolandırıcılığı ve kara para aklama gibi suçlar atfedilen Sarraf , Mart 2016 da ABD de tutuklanmıştı. Davanın başlamasına kısa bir süre kala ise Sarraf kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =