Forbes uyardı: Gizli kapaklı işler dönüyor

ABD merkezli iş ve ekonomi dergisi Forbes'de yayımlanan bir makalede , Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ABD'deki sözleşmeli okul ağının , bazı Türk vatandaşlarına vize almak amacıyla

haber7
0

ABD deki liselerde 39 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yapan Peter Greene , Forbes dergisinde yayımlanan makalesinde , ABD deki sözleşmeli okul sistemini eleştirdi.

Sözleşmeli okul sisteminin , okulları ticarethaneye dönüştürdüğünü belirten Greene , sistemin ayrıca tüm dünyadaki yatırımcı ve işletmecilere , ABD nin eğitim sisteminde söz sahibi olma hakkı tanıdığını vurguladı.

BÜYÜK MİKTARDA FETÖCÜ BU OKULLAR VASITASIYLA ABD YE GİRDİ

FETÖ nün ABD deki sözleşmeli okul ağına da değinen Greene , sözleşmeli okulların , yabancıların ABD deki eğitim sistemine dahil olması için bir araç olduğunu belirterek , "Bunun en bariz örneği , sözde Gülen sözleşmeli okul zincirleri olarak anılan okullar. Bu zincir , büyük miktarda Türk vatandaşına , öğretmenlik amacıyla ABD ye gelmeleri için H-1B (çalışma) vizesi verilmesi amacıyla kullanıldı." ifadelerini kullandı.

"GİZLİ KAPAKLI İŞLER DÖNÜYOR! BEYİN YIKAMA MERKEZİ!"

Greene , FETÖ nün sözleşmeli okullarında  Gizli   kapaklı  işlerin de döndüğüne dair iddialara işaret ederek , "Bu okullar , Gülen ile bağlantılı inşaat firmaları gibi gruplara para akıtmakla da suçlanıyor. Bazı muhafazakar kesimden eleştirmenler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =