TMSF'de görev değişimi!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nunda  görev  değişikliği yapıldı. Fon Kurul üyesi olarak  görev  yapan  Hamit Sarı  ve Yılmaz Şener 4 yıllık süreleri dolması nedeniyle görevden ayrıldılar.

haber7
0

TMSF Kurul üyeliklerine , Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Fatih Sultan Mehmet Yıldırım ve Fatin Rüştü Karakaş atandılar.

Yıldırım ve Karakaş Yargıtay 1. Başkanlık kurulu huzurunda yemin ederek göreve başladılar.

Başkan Muhiddin Gülal; Karakaş ve Yıldırım ile bir süre görüşerek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TMSF Başkanı Muhittin Gülal ,  daha sonra  Fon kurulunu toplayarak eski ve yeni üyelerle ilk toplantısını yaptı. Toplantıya , İkinci Başkan ali Altıntaş , Yılmaz Şener ,  Hamit Sarı  , Halil İbrahim  Akyıldız ,  Fatin Rüştü Karakaş  ve  Fatih Sultan Mehmet Yıldırım  katıldı.

FATİN RÜŞTÜ KARAKAŞ KİMDİR?

1968 yılında Rize’de doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Karakaş , İstanbul Üniversitesi’nden Para ve Banka yüksek lisans derecesi aldı. 1992 yılında Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladığı Şekerbank’ta 2013 yılı Ocak ayına kadar çeşitli görevler üstlendi. 2013 Ocak ayından Kasım ayına kadar Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nda Genel Sekreter olarak görev yapmış ve Kasım 2013’te Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı. Bir süre BDDK’da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =