Avukata inanılmaz dolandırıcılık!

Kayseri'de bir  avukat  , 'Kalpazanlık' ve 'Dolandırıcılık' suçlarından tahliye ettirdiği şahsın verdiği 100 TL'lik sahte banknotu görünce neye uğradığını şaşırdı.

haber7
0

Kayseri de 10 yıllık avukat Metin Polat , İzmir de hakkında  Kalpazanlık  ve  Dolandırıcılık  suçlarından ağır ceza mahkemesinde tutuklu olarak yargılanan İ.B. nin (30) vekili oldu. 2 duruşması için  Kayseri  den İzmir e giden , 1 defa da İ.B. yi ziyaret için İzmir e giden Polat , 2. duruşmada İ.B. yi tahliye ettirdi. Duruşmanın ardından  Kayseri  ye dönen  avukat   Metin Polat  , paranın bir kısmını havale yoluyla aldı. Paranın kısmını  Kayseri  ye gelen müvekkilinden alan Polat , banknotların arasında sahte 100 TL yi buldu. Neye uğradığını şaşıran Polat , yaşadıkları karşısında şok oldu. 

PARAYI YA YIRTACAĞIM YA DA KESECEĞİM

Yaşadıklarını anlatan  Metin Polat  , "Bir vesileyle İzmir de  Dolandırıcılık  ve  Kalpazanlık  gibi çeşitli suçlardan dolayı tutuklu olan vekilimi tahliye ettim. Müvekkilim daha sonra ödemenin bir kısmını havale yoluyla bankaya gönderdi , bir miktarını da  Kayseri  den geçerken yanıma getirdi. Getirdiği paralardan deste içine baktığım da bir tanesinin sahte olduğunu gördüm. Müvekkil zaten içeride kalpazanlıktan yatıyordu. Bu durum önce komiğime gitti. Kendisini aradım. Kendisi de ‘Verdiğim paraların hepsi gerçek paraydı diye kabul etmedi ama şuan para elimde duruyor , kimsede kabul etmiyor. Büyük ihtimalle ya yırtarım ya da keserim" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =