Yürek dayanmaz... Günün acı karesi Hatay'dan geldi

Ukrayna'nın Harkov şehrinde yaşadıkları evde öldürülen üniversite öğrencilerinden Buket Yıldız'ın cenazesi , memleketi Hatay'da toprağa verildi. Genç kızın gelinliğe sarılı tabutu , kadınların

haber7
0

Ukrayna nın Harkov şehrinde yaşadıkları evde öldürülen iki üniversite öğrencisinden Buket Yıldız ın cenazesi , memleketi  Hatay  da defnedildi.

Samandağ Devlet Hastanesi morgundan alınan tıp fakültesi öğrencisi Yıldız ın cenazesi , Kurtdere Mahallesi ndeki dedesinin evine götürüldü.

Burada helallik alınmasının ardından Samandağ Asri Mezarlığı na getirilen Yıldız ın gelinlik sarılan tabutu , kadınların omzunda musalla taşına konuldu.

Kılınan cenaze namazının ardından Yıldız ın cenazesi toprağa verildi. Bazı kadınlar , kadın cinayetlerine tepki göstererek slogan attı.

Cenazeye , Yıldız ın yakınlarının yanı sıra Samandağ Kaymakamı Murat Kütük , CHP  Hatay  Milletvekili Mehmet Güzelmansur , HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruçile çok sayıda vatandaş katıldı.

"İNŞALLAH BUNLAR SON OLUR"

Taziyeleri kabul eden baba Levent Yıldız , mezarlıkta gazetecilere yaptığı açıklamada , acılı bir baba olduğunu söyledi. Kadın cinayetlerine dikkati çeken Yıldız , "Eskiden de vardı ama bu kadar üzerine düşülmüyordu. Kadınların ayaklarının altında cennet dediğimiz halde nedense o cenneti almaya çalışıyoruz. İnşallah bunlar son olur , olaylar azalır , yok olur. Bu canilere de en büyük cezalar gelir" ifadesini kullandı. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =