Gaziantep'teki kütüphane rekor kırdı

 Gaziantep  Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Türkiye’nin ilk Uygulamalı Çocuk Kütüphanesi’ne gelen 34 bin 208 çocuk , 27 bin 429 yetişkin , 40 bin kitaptan faydalandı.

haber7
0

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğüne bağlı Çocuk Kütüphanesi’nde , hikâye zamanı uygulamaları , yaratıcı masal çalışmaları ve yazarlık atölyeleri gibi çocukların zihinsel olarak gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirildi. Kütüphanede , çocuk kitapları yazarları ve uzmanlarla çocuklara yönelik söyleşiler yapıldı. 

ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Çocukların kültürel ve sanatsal becerilerini geliştirmek için mozaik , müzik , resim , drama gibi çeşitli atölyeler açılan kütüphanede , unutulmaz anlar yaşandı. Çocukların yaptıkları çalışmaları sergileyecekleri sergi alanları , uygulama bölümleri , atölyeler , dinlenme ve okuma alanlarının yer aldığı kütüphane , “Çocuk dostu ve engelsiz kütüphane” olma özelliğiyle tüm çocukların dikkatini çekmeyi başardı. Dezavantajlı grupların kütüphaneden faydalanmalarını engelleyecek engel bırakılmadı. 

İKİ  ÇOCUK KÜTÜPHANESİ  DAHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , Türkiye’nin en prestijli Çocuk Kütüphanesine yenileri ekleyecek. Buna göre Nurgana da ve Güvenevler de Çocuk Kütüphanesi hizmete alınacak. Kütüphaneler , 112 bin adet kitap kapasiteleri ve uygulamalı atölyelerinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =