"Oyun başında en çok vakit geçiren üçüncü ülkeyiz"

Gaming İstanbul (GIST) Fuarı Direktörü Cevher Eryürek , "Türkiye'de 20 milyon mobil , 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların yüzde 61’i , yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polo

haber7
0

Eryürek , AA muhabirine  Türkiye  deki dijital  oyun  sektörüne ve dijital  oyun  fuarı Gaming İstanbul a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli dijital eğlence ve  oyun  fuarı Gaming İstanbul’un dördüncüsünü bu yıl , 31 Ocak 2019 Perşembe günü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapacaklarını belirten Eryürek , fuarın , 3 Şubat 2019 a kadar devam edeceğini söyledi.

Fuarla oyuncuların yanı sıra  oyun  dünyasının profesyonellerini de Geliştirici Konferansları ile Türkiye’ye toplayacaklarını anlatan Eryürek , "Ülkemiz genç bir nüfusa sahip ve bu ,  oyun  pazarını büyük ölçüde şekillendiriyor.  Türkiye  de  oyun  ihracatı 2017’de yüzde 40 büyüyerek 775 milyon dolara ulaştı. Sektör 2018 i muhtemelen 1 milyar doların üzerinde ihracatla tamamlayacak. Henüz rakamlar açıklanmasa da bu öngörüyü yapabiliriz." ifadelerini kullandı.

"Oyun ihracatında yıllık 2 milyar dolar seviye bekleniyor" 

"Türkiye de 20 milyon mobil , 11 milyon PC/konsol oyuncusu var. Bunların yüzde 61’i , yani 11 milyon kişi de oyuna para harcıyor. Dünyada Rusya ve Polonya’dan sonra ,  oyun   başında  en çok  vakit  geçiren üçüncü ülkeyiz." bilgilerini veren Eryürek , Türkiye’de oyunların kullanıcılar tarafından özümsendiğini söyledi.

Türk  oyun  geliştiricilerinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =