Şehir buz tuttu! -24 derece

Kar yağışının ardından soğuk havaların etkisi altına giren Ağrı’da termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi. Kentte hayat durma noktasına geldi.

haber7
0

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı Ağrı’da yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Gece boyunca yoğun sis ve soğuk havanın etkisini gösterdiği Ağrı’da termometreler eksi 24 derecyi gösterdi. Günlük hayatın olumsuz etkilendiği kentte sabahın erken saatlerinde iş yerlerine giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. 

Soğuk havalar nedeniyle araçların ve iş yerlerin camları  buz  tuttu. Esnaf çeşitli aparatlarla iş yerlerinin camlarını çözmeye çalıştı. Dondurucu soğuklarla birlikte birçok yerde gizli buzlanma oluştu , vatandaşlar yürümekte güçlük çekti. Vatandaşların yüzü ve kaşları adeta  buz  tuttu. Vatandaşlar soğuktan korunmak için yüzlerini atkı ve berelerle kapatarak önlem aldı. Soğuk nedeniyle ağaçlarda da oluşan kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu. Sabahın erken saatlerinde iş yerine gitmek için yola koyulan İsrafil Köse adlı vatandaş , Ağrı’da son 2 yılın en soğuk günlerinin yaşandığına dikkat çekti. Köse , “Havalar çok soğuk. Mecburen iş yerlerimize gideceğiz. Başka çaremiz yok , gitmek zorundayız. Şu anda hava sıcaklığı eksi 25  derece  var. Üşüdüğümüz için çok elbise giydik. Önceki günler hava çok iyiydi. Bugün çok soğuk” dedi. İş yerinin camı  buz  tutan ve buzu çözmeye çalışan esnaf Mehmet Sena Ürengil ,  soba  yakmalarına rağmen  buz  tutan camların çözülmediğini dile getirdi. Erken saatlerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =