GYS - Görevde Yükselme Sınavı sonuçları açıklandı mı? MEB açıklaması....

5 bin 304 kişinin girdiği Milli Eğitim Bakanlığı  Görevde   Yükselme   Sınavı  için geri sayım başladı. 9 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen sonuçların bugün açıklanması bekleniyor. Peki MEB'in gör

haber7
0

Ölçme , Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖSYM) tarafından açıklanacak olan  MEB  2019 görevde yükselme sonuçları sorgulama ekranı için heyecan dorukta. 10 Ocak perşembe günü açıklanması beklenen  GYS  için adayların gözünü son açıklamalara çevirdi. Kamuda çalışan memurların bulunduğu konumdan daha yüksek mevkideki memurluklar için girdiği sınav sonucu bu yıl büyük önem arz ediyor.

GÖREVDE YÜKSELME SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2018 - 2019 sınav soruları  MEB  in "Resmi Kurumlar/Protokol Sınavı" sayfasında 11 Aralık da yayınlandı. 5 bin 304 kişinin girdiği Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme  Sınavı  sonuçları bugün açıklanır açıklanmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

GYS NEDİR? KİMLER GİREBİLİR?

Görevde Yükselme  Sınavı  kamuda çalışan memurların bulunduğu konumdan daha yüksek mevkideki memurluklar için girdiği bir sınavdır. Bu sınav dahilinde memurların daha üst kariyer planlamalarını destek vermek amacıyla uygulanmaktadır.

Görevde Yükselme Sınavları yazılı olmaktadır. Sözlü sıınav uygulamadan kaldırılmıştır. Sınav konuları ise:

• Halkla İlişkiler ve Davranış kuralları • Devlet Teşkilatı ile İlgili Mevzuatlar • T.C. Anayasası(Genel esaslar , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =