Ordudan Maduro'ya 'mutlak sadakat' sözü!

 Venezuela  Ordusu , Ulusal Meclis tarafından “yasa dışı” ilan edilen ve darbe çağrısında bulunulan Devlet Başkanı Nicolas Maduro’ya “mutlak sadakat”  sözü  verdi.

haber7
0

Venezuela’da Silahlı Kuvvetler ,  Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas  Maduro  için orduya darbe çağrısında bulunan Meclis Başkanı Juan Guaido’ya karşı Maduro’ya “mutlak sadakat” sözü verdi. 

 

 

Savunma Bakanı Vladimir Padrino , Yüksek Adalet Divanı nın (TSJ) önünde yemin ederek görev süresini 2025 yılına kadar uzatmaya hazırlanan  Maduro  ya desteklerini sunan bir bildiri okudu. Padrino , devlet kanalında yayınlanan açıklamasında , "2019-2025 döneminde başkomutanımıza sınırsız desteğimizi ve  mutlak  sadakatimizi sunacağız" dedi. ULUSAL MECLİS E VATANA İHANET SORUŞTURMASI

Venezuela Devlet Başkanı  Maduro  , Ulusal Meclis ile kendisi aleyhine kararlar alan Lima Grubunu destekleyen muhaliflere karşı “vatana ihanet soruşturması” başlatılması emrini verdi. Öte yandan meclis toplantıları  Maduro  müttefiklerinden oluşan Yüksek mahkeme tarafından iptal edildi. 

 

 

Vatana ihanetle suçlanan Ulusal Meclis ve muhalifler , Maduro’nun ikinci 6 yıllık görev süresini üstlenmemesini , yeni ve özgür bir seçim yapılana kadar görevlerini Ulusal Meclis’e devretmesini istiyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =