Konut alacaklara kritik uyarı! Elinizi çabuk tutun

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı İnci ,  Konut  almak için en uygun dönemin içerisinde olunduğunu söyledi.

haber7
0

Edirne Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Başkanı Hakan İnci , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda , kent ve ülke ekonomisine dair değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Konut faizlerinde yapılan düzenlemeler , piyasadaki  Konut  fazlalığı ve sektörün nakit ihtiyacından dolayı  Konut  fiyatlarının ucuz seyrettiğini belirten İnci , birikimi olan ve ev almak isteyen vatandaşlar için uygun bir dönemden geçildiğini vurgulayarak , bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ev almak için uygun bir  dönem  olduğunu dile getiren İnci , şöyle devam etti:

 

 

"İçinde bulunduğumuz dönemin  Konut  almak için en uygun  dönem  olduğunu düşünüyorum. İnsanlar parasını vadeli hesaba yatırıp yıllık yüzde 20 kar elde etmeyi planlıyor. Bir yıl sonra bu şekilde ev alırım diye düşünüyorsa yanılıyorlar. Şunu bilmeleri lazım , bugün 300 bin lira olan ev bir yıl sonra yine 300 bin lira olmayacak. Banka sana yüzde 20 oranında faiz verecek ama senin almayı düşündüğün ev 350 bin lira olacak. Dolayısıyla o yönden bir kar edilemez. Şu anda sektörün ciddi bir nakit ihtiyacı olduğu için ev almayı düşünen insanlarımızın bu durumda almalarının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Eğer düşük miktarda kredi kullanacaklarsa faiz oranına bakmaksızın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =