Başbakanlık VGM burs maaşları kaç TL oldu? Ne zaman hesaplarda olacak?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından 9 ay boyunca öğrencilere verilen  Başbakanlık   burs   maaşları  ne kadar oldu? 2018 - 2019 eğitim öğretim dönemi içinde ortaöğretim , yükseköğretim ve

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde başvuru sonuçları açıklanan 2019  VGM   burs   maaşları  ne kadar oldu?  Vakıflar Genel Müdürlüğü  tarafından yapılan açıklamaya göre Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60 ,00 TL , yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250 ,00 TL Türkiye deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500 ,00 TL  burs  verilecek. Peki üniversite öğrencileri için  burs  başvurusu ne  zaman  ve nasıl yatacak?

PEKİ  VGM  BURSLARI NASIL ALINIR? 

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir.  burs  almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

VGM  burs  YARDIMI NE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =