2019 Kandil günleri ne zaman? Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid kandili...

Diyanet İşleri Başkanlığı  2019  yılı itibariyle dualarla , ibadetlerle , namazlarla karşılanacak  Kandil   günleri  açıkladı. Buna göre  Regaib  ,  Miraç  ,  Berat  ve  Mevlid   kandili  ne zamana denk geldiği belli oldu. İşte ibadetle

haber7
0

Müslümanlar tarafından ibadetlerle karşılanan Kandil Geceleri büyük önem arz etmektedir. Bu mübarek günleri en verimli şekilde geçirmek isteyenler için Diyanet İşleri Başkanlığı  2019   Kandil  günlerini ve tarihlerini açıkladı. Peki bu sene kandiller hangi güne denk geliyor? İşte  Regaib   kandili  , Miraç  kandili  ,  Berat   kandili  ve  Mevlid   kandili  günleri...

 

 

2019 KANDİL GÜNLERİ

Regaib Kandili: Hz. Amine’nin Peygamber Efendimiz Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem’e hamile kaldığı gecedir. Recep ayının ilk cuma gecesi ve üç ayların müjdeleyicisidir. Regaip Kandili 2019 yılı itibariyle 7 Mart perşembe gününe denk gelmektedir.

 

 

Miraç Kandili: Peygamber Efendimiz Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem’in Miraç hadisesini yaşadığı gecedir. Recep ayının yirmi yedinci gecesi kutlanır. Miraç  kandili   2019  yılı itibariyle 2 Nisan salı gününe denk gelmektedir.

Berat Kandili: Kur-an’ı Kerim’in Levh-i mahfuzdan Dünya semasına indirildiği gecedir. Şaban ayının on beşinci gecesidir. Berat  kandili   2019  yılı itibariyle 19 Nisan cuma gününe denk gelmektedir.

Mevlid Kandili: Peygamber Efendimiz Muhammed Sallallahü Aleyhi Ve Sellem’in dünyaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =