Şehirlerden köylere sandık göçü

 Muhtar  adayları , büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerinin seçmen kaydını 31 Mart’ta kendilerine oy vermeleri için akın akın  köylere  taşıyor.

haber7
0

Muhtarlıkların özlük haklarının iyileştirilmesi , yereldeki mühür yarışını hızlandırdı. Türkiye genelinde sayıları 53 bini bulan köy ve mahalle muhtarlıkları için akıl almaz bir rekabet sergileniyor. Muhtarların maaşlarının artması , sosyal güvenlik primlerinin ödenmesi ve silah ruhsat verilmesi gibi birçok hakka kavuşması , dikkatleri muhtarlıklara çevirdi. Hemşehrilerinin oyunu almak için her yolu deneyen bazı adaylar , büyük şehirlerden köylerine akın akın seçmen taşıyor. Adaylar bu uğurda her türlü fedakârlığı yapıyor. Köylülerinin uçak biletini almayı vadeden bile var. Siyasi partiler ittifak yapıp , kılı kırk yararken muhtarların bu adımlarının seçim sonucunu değiştireceği tahmin ediliyor. İstanbul’da bayrak açan büyük şehir muhtarları ilk defa bu kadar büyük çaplı telaştan söz ediyor. ‘Hizmeti biz , oyları başkası alıyor’ diye tepki gösteren muhtarlar , bu usulsüzlüklerin durdurulmasını istiyor.

 

 

TAŞIMA SAVAŞLARI

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Ümraniye Necip Fazıl Mahallesi Muhtarı Kadir Delibalta , 20 yıldır muhtar... ‘Bu seçimde dengeler bozulacak’ diyen Delibalta şunları söylüyor: Olağanüstü bir taşıma söz konusu. Seçimlerin gidişatını tamamen değiştiriyorlar. Hizmeti buradan alıp oyu orada kullanıyorlar. Daha önce bu girişimler oluyordu ama bu kadar kapsamlı değildi. 22 bin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =