Rusya ve İran'dan dikkat çeken hamle!

 İran  ile Rus Deniz Kuvvetleri Hazar Denizi’nde arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirecek.

haber7
0

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi ,  İran  ile Rus Deniz Kuvvetleri nin Hazar Denizi’nde ortak arama kurtarma tatbikatı gerçekleştireceğini söyledi.

Hanzadi ,  Hazar Denizi  nde  İran  ile Rusya Deniz Kuvvetleri arasındaki iş birliğinin arttığına dikkati çekerek , "Hazar da iyi ilişkilere sahibiz ve bölge ülkeleri de bu durumun farkında. Hazar ın güvenliği bölge ülkeleri tarafından sağlanmakta. Yakın zamanda  Rusya  Deniz Kuvvetleri ile ortak arama kurtarma tatbikatı gerçekleştireceğiz" dedi.

Hazar Denizi nde bölge ülkeleri dışında hiçbir kuvvetin bulunmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Hanzadi , Hazar ın barış ve dostluk bölgesi olduğunu ifade etti.

İran ın yarı resmi haber ajansı Mehr e açıklama yapan Tuğamiral Hanzadi ,  Rusya  ile gerçekleştirilecek ortak tatbikatın tarihine ilişkin ise bilgi vermedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =