'Kudüs Şairi' Akif İnan mezarı başında anıldı!

"Kudüs Şairi" olarak bilinen Mehmet  Akif   İnan  , vefatının 19. yılında Şanlıurfa'da  mezarı   başında  anıldı.

haber7
0

"Kudüs Şairi" olarak tanınan ve Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Kurucu Genel Başkanı olan Mehmet  Akif   İnan  , ölümünün 19. yılında  Şanlıurfa  daki  mezarı   başında  anıldı.

Harran Kapı Mezarlığı nda düzenlenen anma programında Mehmet  Akif   İnan  ın edebi yönü ve kişiliği hakkında konuşmalar yapıldıktan sonra Kur an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Anma programına katılım sağlayan AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ,  İnan  ın bir fikir adamı olduğunu belirterek , kurmuş olduğu  Memur-Sen  in milyonlara hitap ettiğini dile getirdi.

Anma programında bulunan Mehmet  Akif   İnan  ın kardeşi Ahmet  İnan  , "Mehmet  Akif   İnan  gerçek anlamda bir ağabeydi. Dünya nimetini kendisi için hedef kabul etmedi , sadece davası için çalıştı. Mal ve makam peşinde koşmadı. Kurmuş olduğu sendika ve onu takip eden gençler bugün bizlere ümit veriyor. Bıraktığı eserler inşallah gençlere ışık tutar." diye konuştu.

Mehmet  Akif   İnan  ı anma programına  Memur-Sen  İl Temsilcisi İbrahim Coşkun , AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül ,  İnan  ın ailesi , yazarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

"Mescid-i Aksa" şiiri dolayısıyla "Kudüs şairi" olarak da bilinen  İnan  , 2000 de memleketi  Şanlıurfa  da vefat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =