Iğdır'da şehit düşen askerin hayatından dram çıktı

Iğdır'da dün  şehit  olan Ahmet Furkan Köse'nin , askere gittikten 3 gün sonra ailesinin eniştesi tarafından katledildiği ortaya çıktı.

haber7
0

Gaziantepli Uzman Çavuş Ahmet Furkan Köse , Iğdır’ın Aralık ilçesi Emince köyünde İransınır hattı bölgesinde devriye görevi yapan Özel Harekat Komando birliklerine yönelik terör saldırısında  şehit  düştü.

 

 

Şehidin Gaziantep’in Nizip ilçesi Bahçeli Mahallesi’ndeki yakınlarına acı haber ulaştı. Şehidin baba evine ve mahalleye Türk bayrağı asıldı. Şehit Köse’nin ailesi ile ilgili acı bir detay da ortaya çıktı.

ASKERE GİTTİKTEN 3 GÜN SONRA AİLESİ KATLEDİLDİ

 

 

Şehidin , 20 Haziran 2018 tarihinde cinnet getiren eniştesi Eyyüp Y. tarafından evlerine yapılan baskında ablası Gülşen , babası Bekir ve annesi Gülsen Köse’yi kaybettiği ortaya çıktı. Şehit Uzman Çavuş Ahmet Köse’nin bu olaydan yaklaşık 1 ,5 ay önce ay önce uzman çavuş eğitimine başladığı öğrenildi. Eğitimlerini tamamlayarak izne çıkan  şehit  uzman çavuşun , acı olaydan 3 gün önce göreve başlamak için ailesinin yanından ayrılarak tekrar görev yaptığı Iğdır’ın Aralık ilçesindeki Bülent Aydın Hudut Karakol Komutanlığına döndüğü ortaya çıktı.

AİLESİNİN YANINA DEFNEDİLECEK

Acı haberin ardından şehidin köydeki dayısı ve diğer yakınları yasa boğuldu. Şehidin çok sevdiği annesi , babası ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =